Народна кухиња у Суботици има највећи број корисника у Војводини, а најчешће су то чланови старачких домаћинства, те породице које не остварују никакве приходе. Како би се помогло социјално угроженим породицама и појединцима из буџета града издвојено је 14,6 одсто више средстава ове у односу на прошлу годину. Ово су подаци са којима смо дочекали Међународни дан сиромашних.
Сиромаштво је проблем са којим се суочавају скоро све земље у свету, а управо овај датум служи да се упозоре владе и јавност широм света да се проблем сиромаштва мора решавати заједничким ангажовањем. У нашем граду материјална подршка најугроженијим појединцима и породицама подразумева једнократну новчану помоћ, изузетну новчану помоћ, интервентну и помоћ у виду огрева. Сва средства за овај вид помоћи опредељена су градским буџетом и за ову годину то је 16,7 милиона динара што је за 14,6 одсто више у односу на 2021.
Одређени програми како би се пружила помоћ и подршка социјално угроженима реализују се и кроз сарадњу локалне самоуправе са организацијом Црвеног крста у Суботици. За програм Народне кухиње опредељено је 32,5 милиона динара за 1.200 корисника, као и 4,5 милиона динара за пакете хране и хигијене који се деле током године. Ово су само неке од активности које Црвени крст реализје, а сви суграђани који желе да учествују и помогну могу да се обрате овој организацији, те донирају, одећу, школски прибор и слично.
Град обезбеђује и подршку у виду бесплатног аутобуског превоза за пензионере са минималним примањима, као и ужину за ученике основних школа који долазе из социјално угрожених породица.