Мало ко не воли лубенице, а на суботичким пијацама су се већ појавиле и оне чувене домаће, најслађе, из Ђурђева. Ненад Арифовић их већ тридесет година продаје на Млечној пијаци, и како каже, праве домаће лубенице и диње немају конкуренцију.
- Људи купују у великим маркетима, тамо је јако јефтино, па се жале и кажу: купио сам, али унутра је као чорба. Ова је свежа, домаћа лубеница, свака има свој звук када је удараш, зрела је потпуно, семенке су црне, нису беле као што је случај у неким лубеницама.
А да ли заиста постоји нека тајна око чувених лубеница из Ђурђева? Ненад тврди да је тајна, као увек, у љубави и стручности, али и искуству у узгајању.
- Тајна је у томе што тамо људи земљу обрађују, ору, сеју слатке лубенице, и то тако годинама, и баш зато су лубенице из Ђурђева најбоље. Тај крај око Новог Сада, тамо је лубеница најслађа и најлепша.
Цена лубеница из Ђурђева креће се између 60 и 70 динара по килограму, а ту су и диње, где су цене сличне: од 60 до 100 динара по килограму.









