Градска библиотека 131.рођендан дочекује у јеку радова и то из неколико сегмената, а све у циљу како би се одржао континуитет квалитетног садржаја за чланове, кажу из ове установе културе.
Библиотека у Суботици најстарија је установа културе у нашем граду, а ово је свакако посебан дан за љубитеље књига, читања и културе, јер се прославља њен родјендан, каже директор установе, Драган Роквић. Рад ове библиотеке специфичан је по томе што се одвија на три језика, српском, мађарском и хрватском, а у току је и увођење буњевачког језика. У фонду се налазе и ретке и старе књиге, поједине чак из 17. или 18.века, по чему је ова установа специфична и на нивоу државе. Тренутно се спроводе одређене реформе,темељне промене, и то у неколико фаза. Заштита културне баштине и наслеђа, односно рестаурација фасаде. Радови су већ почели, а њихов крај очекује се до краја године.
Библиотека у 21.веку има нове потребе, објашњава Роквић, другачију праксу, све је већа потреба за радом на даљину, али и неопходна дигитализација. Због тренутне ситуације један период, читаоцима нису биле доступне књиге, те је то била окосница која је довела до новог погледа и приступа рада установе.
Иако одише духом традиције 19.века, наша библиотека закорачила је увелико у 21.век, полако али сигурно решавају се и ти проблеми, које време намеће, истиче наш саговорник.
У суботичкој библиотеци се на годишњем нивоу набави око 3.000 нових наслова за сваки од језика на којима се рад одвија. Поводом месеца књиге и рођендана Градске библиотеке, до 30. октобра сви грађани ће моћи да се учлане у Градску библиотеку по цени од 500 динара, као и да изнајмљене књиге које су задржали дуже од допуштеног времена врате без плаћања опомене. Чланарина важи дванаест месеци на свим одељењима и у свим огранцима.