
Санда Милеуснић Николић | 7. фебруар 2023. | 13:27 | Пољопривреда
Локална самоуправа је прибавила грађевинску дозволу за изградњу објекта за сакупљање споредних производа животињског порекла, а сада се очекује и расписивање јавне набавке. Објекат који би трајно требало да реши проблем несанитарног одлагања животињских лешева коштаће око 45 милиона динара, из овогодишњег буджета издвојено је 20 милиона, а остатак потребан за изградњу ће бити опредељен из буджета за следећу годину, кажу надлежни.
Суботица је корак ближе ка решавању проблема одлагања животињских остатака, сточно гробље је одавно пуно и не испуњава санитарне услове, а објекат чија је изградња у плану већ годинама, тек недавно је добио грађевинску дозволу.
Као привремено и прелазно решење, постављена су два контејнера у која ће надлежно предузеће „Чистоћа и зеленило“ одлагати животињске остатке, а које ће даље преузимати фирма из Инђије, која има дозволу за управљање том врстом опасног отпада.
Пројекат је подржала и Управа за ветерину са 12 милиона динара, а како саговорница додаје очекује се да ће објекат бити изграђен за две до три године.
Мајска киша злата вреди за пролећне културе
Силвиа Мартиновић | 13. 5. 2025.
Док је прошле године суша одлагала почетак сетве пролећних култура, сунцокрета и...
Киша преко потребна и у воћњацима
Силвиа Мартиновић | 6. 5. 2025.
У суботичком атару свака кап кише је добродошла, али је у воћњацима неопходан и...
Саветују се појачане мере опреза због слинавке и шапа
Санела Симеуновић | 29. 4. 2025.
Стручни скуп на тему „Болест слинавка и шап-ситуација у Србији и превентивне...
У току пролећна сетва – ове године мањег обима
Санела Симеуновић | 23. 4. 2025.
У току је пролећна сетва у суботичком атару. Ове године је обим усева мањи него претходних, кажу...
Потребна заштита усева уљане репице и засада трешања
Санела Симеуновић | 8. 4. 2025.
За усеве уљане репице, али и засаде трешања, потребно је одрадити одговарајуће...
У току је пријава за основне подстицаје у биљној производњи
Санела Симеуновић | 3. 3. 2025.
У току је пријава за основне подстицаје у биљној производњи односно отворен је Јавни позив за...